» » «Податок на пробіг» — чи введуть новий податок

«Податок на пробіг» — чи введуть новий податок

У США законодавці шукають альтернативні способи поповнення бюджету на ремонт доріг.


Зокрема, сенатор штату Іллінойс Джон Каллертон запропонував повністю скасувати акцизи на паливо, замінивши їх новим спеціальним податком, який би вираховувався залежно від кількості кілометрів, «пройдених” автомобілем, повідомляє The Daily Herald.


 В даний час гроші на ремонт доріг до місцевих дорожніх фондів надходять від акцизів з палива. На перший погляд, така схема нічим не відрізняється від запропонованого «податку на пробіг», адже чим більше автомобіліст проїжджає, тим більше грошей надходить до бюджету. Нюанс полягає в тому, що в Іллінойсі різко зросла популярність електромобілів і гібридів, які впливають на полотно так само, як звичайні автомобілі, але або зовсім не вимагають палива, або споживають його в менших кількостях. Зіграло свою роль і падіння цін на нафту, через що скоротилася і сума зібраних коштів.

Таким чином, жителі штату можуть стати жертвами своєї ж власної свідомості і любові до просунутих економічних машин. Цікаво, що сам автор ініціативи і не приховує, що запропонувати подібний захід його спровокували саме електромобілі. «Якби всі машини були електричними, у нас би взагалі не було грошей на дороги», – заявив Каллертон.


Якщо ж говорити про ставки подібного «податку на пробіг», то, за ініціативою, вони повинні становити 1,5 цента за милю (1,6 км), а вираховувати потрібну суму сенатор пропонує за допомогою спеціального пристрою, встановленого в автомобілі. В ролі альтернативи автомобілісти зможуть платити 450 доларів на рік, на які можна буде проїхати 30 000 миль (48 280 км).

Читайте также

Компания BMW приступила к тестам нового поколения X3
Дебют новинки состоится в следующем году
В США приостановлены продажи BMW 7-Series
Автопроизводитель выявил в модели бракованные модули управления подушками безопасности
Найцікавіші класичні універсали з США
Мабуть, великі універсали ніколи не були так популярні, як в США в 50-70-х роках минулого...
Советские экспериментальные вездеходы ЗИЛ, КрАЗ и НАМИ
Пожалуй, каждый владелец авто мечтает, чтобы его машина выделялась из толпы и была заметна на...
По улицам Украины разъезжает раритетный Mercedes-Benz, стоимость 2 млн долларов (фото)
Раритетный автомобиль Mercedes-Benz, выпущенный еще до начала Второй мировой войны, красуется на улицах украинского города...